І Формула спеціальності

«Соціальна філософія» – галузь науки, яка вивчає закономірності життєдіяльності суспільства, структуру та механізм соціальних процесів.

«Філософія історії» – галузь науки, що досліджує закономірності, «механізм» та чинники перебігу та особливості пізнання історичного процесу.

Наукові дослідження з цієї спеціальності сприяють свідомому, цілеспрямованому використанню умов соціальної організації життєдіяльності суспільства, виявленню форм і засобів філософського осмислення історичної реальності. Наукові розробки спрямовуються на теоретичне обґрунтування засобів та механізмів стабілізації суспільства в цілому та українського суспільства зокрема.

ІІ Напрямки дослідження

1. Суспільні процеси та суспільні структури.
  2. Теоретичне обґрунтування ефективності соціальних механізмів та чинників удосконалення соціальних процесів.
  3. Філософський аналіз історичного процесу як розмаїття різномасштабних соціокультурних форм (особистості, соціальних груп, спільноти, цивілізації тощо.)

ІІІ Галузі науки в яких присуджуються наукові ступені

1. Філософські науки

І Формула спеціальності

«Діалектика і методологія природничого, технічного та соціального пізнання» – галузь філософських досліджень, яка вирішує проблеми методологічного забезпечення цілеспрямованої пізнавальної та практичної діяльності, що виникають у зв’язку з діалектичною мінливістю об’єкта і предмета пізнання та практики.

Наукові дослідження цієї галузі сприяють розробці категоріального та методологічного інструментарію філософії, обґрунтуванню засад теоретичного дослідження інших наук (природничих, технічних, соціальних). В Україні такі дослідження слугують підвищенню та забезпеченню філософсько-методологічної культури теоретичного мислення.

ІІ Напрямки дослідження

1. Аналіз історичних надбань діалектичної та методологічної думки; визначення евристичної межі наявних пізнавальних засобів (методу, принципу, ідеї, поняття, теорії, експерименту, методології тощо).
  2. Обґрунтування категоріальних систем філософського, природничого, технічного, соціального знання.
  3. Теоретичне моделювання мінливості: діалектики природи, суспільства, мислення.

ІІІ Галузі науки в яких присуджуються наукові ступені

1. Філософські науки
Голова ради
Борінштейн Євген Руславович  доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», спеціальність 09.00.03.
Заступник голови
Добролюбська Юлія Андріївна  доктор філософських наук, професорзавідувач кафедри всесвітньої історії та методології науки Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», спеціальність 09.00.03.
Вчений секретар
 Балашенко Інна Валеріївна – кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», спеціальність 09.00.03.
Персональний склад спеціалізованої вченої ради Д 41.053.02:
  • Гедікова Наталя Пилипівна – доктор політичних наук, професор, професор, декан факультету післядипломної освіти та роботи з іноземними громадянами Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», спеціальність 09.00.03.
  • Добролюбський Андрій Олегович – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», спеціальність 09.00.03.
  • Долженков Олег Олександрович – доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри управління освітніми закладами та державної служби Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», спеціальність 09.00.03.
  • Доннікова Ірина Анатоліївна -  доктор філософських наук, професор, завідувачка кафедри філософії, Національний університет "Одеська морська академія", спеціальність 09.00.03.
  • Єременко Олександр Михайлович – доктор філософських наук, професор, Національний університет «Одеська юридична академія», завідувач кафедри філософії, спеціальність 09.00.03.
  • Лісеєнко Олена Василівна – доктор соціологічних наук, професор, кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності, завідувач історико-філософського відділення Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», спеціальність 09.00.03.
  • Петінова Оксана Борисівна – доктор філософських наук, професор, професор кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», спеціальність 09.00.03.
  • Плавич Володимир Петрович - доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, спеціальність 09.00.03.
  • Попков Василь Васильович - доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри політології Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, спеціальність 09.00.03.
  • Скловський Ігор Зіновійович - доктор філософських наук, професор, професор кафедри суспільних наук та документознавства Кіровоградського національного технічного університету, Міністерство освіти і науки України,
  • Халапсіс Олексій Владиславович – доктор філософських наук, професор, професор кафедри філософії Національної металургійної академії України, спеціальність 09.00.03.
  • Цибра Микола Федорович – доктор філософських наук, професор, професор кафедри філософії та соціології Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», спеціальність 09.00.03.