Факультет початкового навчання є справжнім навчальним науково-методичним центром підготовки вчителів початкових класів, англійської  мови, практичних психологів, соціальних педагогів.

Потужний науково-педагогічний потенціал факультету дозволяє успішно вирішувати проблеми модернізації освітнього процесу, сприяти вдосконаленню професійної підготовки майбутніх учителів початкової школи, соціальних педагогів, активізації їх професійної компетенції, творчої активності й самостійності.

На факультеті здійснюється підготовка вчительських кадрів за освітніми ступенями бакалавра, магістра, а також висококваліфікованих науково-педагогічних працівників в аспірантурі та докторантурі. Відомими є наукові школи професорів І. М. Богданової, І. О. Пальшкової, С. О. Скворцової, З. Н. Курлянд та інших.

Гордість факультету – його студенти та випускники, серед яких є переможці багатьох студентських олімпіад, заслужені та видатні вчителі, переможці конкурсів «Учитель року», керівники освітніх закладів Одещини.

На базі факультету початкового навчання здійснюється підготовка фахівців денної та заочної форм навчання за освітньо-професійними програмами:

  1.  Початкова освіта (Психологія);
  2. Початкова освіта (Мова і література (англійська));
  3. Початкова освіта (Логопедія);
  4. Соціальна педагогіка (психологія).

Випускники отримують кваліфікацію вчителя початкової школи, учителя іноземної мови в початковій школі, практичного психолога в закладах освіти, учителя-логопеда, соціального педагога, які також можуть працювати вихователями та педагогами-організаторами в загальноосвітніх школах різного типу, школах-інтернатах, центрах дитячої творчості, закладах позашкільної освіти, в будинках дитини, дитячих санаторіях, соціально-реабілітаційних центрах для неповнолітніх, інтернатах для дітей-інвалідів, притулках, приймальниках-розподільниках, виправних закладах для неповнолітніх.

На факультеті навчаються понад 1 тис. студентів денної та заочної форм навчання, серед яких є також студенти з близького і далекого зарубіжжя: Молдови, Білорусії, Азербайджану, Туркменістану та Китаю.

Освітній процес забезпечують кафедри: педагогічних технологій початкової освіти (завідувач – В. А. Балакірєва, к. пед. н., доц.); педагогіки (завідувач – І. А. Княжева, д. пед. н., проф.); математики та методики її навчання (завідувач – С. О. Скворцова, д. пед. н., проф., член-кореспондент НАПН України).

Деканом факультету початкового навчання є доктор педагогічних наук, професор Пальшкова Ірина Олександрівна.

У зв’язку з необхідністю здійснювати широкий спектр досліджень соціально-педагогічних проблем становлення та розвитку підростаючого покоління була створена наукова та навчально-методична лабораторія соціально-педагогічних досліджень, яка проводить наукову роботу за такими напрямами, як-от:

- підготовка майбутніх соціальних педагогів до проєктувальної діяльності в професійній сфері;

- формування особистості соціального педагога як суб’єкта професійної діяльності;

- розвиток творчої активності соціального педагога в умовах підготовки до професійної діяльності з урахуванням вимог Болонської декларації;

- аналіз специфіки та особливості прояву професійної діяльності майбутнього соціального педагога та створення відповідного навчально-методичного забезпечення.

Експериментальною базою лабораторії є: загальноосвітні школи різного типу, школи-інтернати, дитячі будинки, центри дитячої творчості, будинки дитини, дитячі санаторії, соціально-реабілітаційні центри для неповнолітніх, інтернати для дітей-інвалідів, дитячі лікарні, центри соціального обслуговування населення, притулки, кризові центри для дітей та молоді; приймальники-розподільники, спецінтернати, підрозділи поліції у справах неповнолітніх, клуби за місцем проживання, центри молодої сім’ї, центри соціальних служб для молоді, громадські дитячі та молодіжні об’єднання, молодіжні служби працевлаштування.

З метою підготовки кадрів вищої кваліфікації, в яких університет та південний регіон України мають гостру потребу, на факультеті здійснюється підготовка: аспірантів зі спеціальностей 231 – Соціальна робота, 015 – Професійна освіта, докторантів зі спеціальності 015 – Професійна освіта.

На базі факультету проводяться Всеукраїнські науково-практичні конференції для студентів і молодих науковців. Систематично випускаються наукові збірники: «Студентські соціальні ініціативи: реалії та перспективи», «Інноваційні вектори сучасної початкової освіти», «Професійна діяльність педагога початкової ланки освіти: проблеми та перспективи», «Сучасний навчально-виховний процес: теорія і практика», «Якісна початкова освіта: шляхи та умови вдосконалення», «Новітні педагогічні технології: проблеми та перспективи початкової школи», «Теорія і практика управління педагогічним процесом».

На базі факультету функціонують  сучасно спеціалізовані аудиторії, комп’ютерний клас, які оснащені інтерактивними та мультимедійними засобами навчання.

Здобувачі вищої освіти беруть участь у організаційно-виховних заходах університету, молодіжних форумах міста Одеси, зокрема: «Посвята першокурсників у студенти», «День міста», «День працівника освіти», «Міжнародний день студентів», «Новий рік», «Конкурс КВК», «День Святого Валентина», «Міжнародний жіночий день», «День пам`яті та примірення». У конкурсі самодіяльності університету до Дня студента факультет неодноразово посідав призові місця.

На факультеті створено 2 команди КВК «Всё в меру» й «Таки-да», які постійно беруть участь у змаганнях між ЗВО Одеського регіону. Студенти мають змогу вивчати безкоштовно турецьку та корейську мову, відвідувати гуртки східного танцю та фітнесу.

Студентами проводяться різні благодійні заходи: Всеукраїнська акція «Почуйте всі!» Благодійного фонду «Серце до серця»; акція «Допоможі дітям України»; новорічний марафон Благодійного фонду «Доброчин»; збір коштів для Дитячого будинку «Сонечко»; проведення святкових концертів для вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей тощо.

Серед випускників факультету початкового навчання – відомі в регіоні заслужені вчителі (В. В. Гарманова, М. І. Москальова, Г. М. Панова та ін.), переможці конкурсів «Учитель року» (І. В. Букер, Є. П. Гайдай, О. П. Громік, Л. О. Жданова, О. В. Леконцева), керівники освітніх установ (І. І. Стеценко, директор НВК № 126; О. Р. Гребенщикова, президент школи альтернативного типу «АСТР» та ін.).

Ураховуючи сучасні вимоги до освітян, факультет розширює і урізноманітнює свої спеціалізації, зміцнює і модернізує матеріальну базу, постійно вдосконалює науково-методичні форми організації освітнього процесу.

Наша адреса: 65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 4, факультет початкового навчання.

Телефон деканату: +38(048)705-46-62; електрона пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Декан - доктор педагогічних наук. професор Пальшкова Ірина Олександрівна.

Прийом відвідувачів деканом здійснюється щовівторка з 11.00 до 13.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пустая синяя полоска

© 2024 Університет Ушинського
https://ee.itk.ac.id/data/
https://slot-bonanza-terpercaya.powerappsportals.com/