Гуменний Микола Хомич

Гуменний Микола Хомич, завкафедри, професор.

Закінчив Дніпропетровський державний університет у 1967, спеціальність - українська мова та література, кваліфікація - філолог, учитель української мови і літератури.

Науковий ступінь: доктор філологічних наук.

Професор, академік АН ВШ України, завкафедри української та зарубіжної літератур.

Дисципліни, які викладає:

1.Історія зарубіжної літератури

2.Теорія літератури

3.Порівняльне літературознавство

4. С/к з української літератури

Підвищення кваліфікації: стажування, АПН України Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти

Публікації за останні 5 років:

1. Західний антивоєнний роман і проза О. Гончара: компаративний аспект: монографія. – К.: Вид-во «Євшан-зілля», 2009. – 320с.

2. А. Барбюс і О. Гончар: аксіологічний аспект антивоєнного роману // Історико-літературний журнал. – 2009. - №16. – с. 126-140

3. А. Барбюс і О. Гончар: домінанти художньої манери антивоєнного роману // Історико-літературний журнал. – 2010. - №18. – с. 324-335

4. Проза А. Барбюса і О. Гончара: своєрідність художніх систем // Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка: філологічні науки. – Кам’янець-Подільський «Оіюм», 2010. – Вип. 24. – с. 30-40

5. Філософія стоїцизму в антивоєнних романах А. Барбюса і О. Гончара // Вибрані праці. – Харків: Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, 2011. – с. 373-383

6. Західний антивоєнний роман і проза О. Гончара: компаративний аспект: монографія: 2-е вид, допов. – К.: Вид-во «Євшан-зілля», 2012. – 376с.

Список наукових праць

проф. Гуменний М.Х.

1. Гуменний М.Х. Морфологія антивоєнного роману (А. Барбюс, Е. Ремарк і О. Гончар) // Виховання і культура: міжнародний науково-практичний журнал. – 2013. №4. – С. 28-32.

2. Гуменний М.Х. Гносеологія художньої ідеї (А. Барбюс, Е. Ремарк і О. Гончар) //Феномен Олеся Гончара в духовному просторі українства: збірник наукових статей. – Полтава: АСМІ, 2013. – С. 94-10.

3. Гуменний М.Х. Антивоєнні романи А. Барбюса, Е. Ремарка і О. Гончара: автобіографічний аспект // Магія художнього слова Олеся Гончара: Матеріали VIII регіональної студентської науково-практичної конференції «Гончарівські читання». – Одеса: ПНПУ ім. К Д. Ушинського, 2013. – С. 3-6.

4. Гуменний М.Х. Західний антивоєнний роман і проза О.Гончара: компаративний аспект: монографія: друге видання, доповнене. К.: Вид-во «Євшан-зілля», 2012. – 376с.

5. Гуменний М.Х. Поетикально-етичний аспект антивоєнних романів А.Барбюса, Е.Ремарка і О.Гончара // Виховання і культура: Міжнародний науково-практичний журнал. – 2012. – №3. – С.31-35.

6. Гуменний М.Х. Езотеричний феномен А.Барбюса, Е.Ремарка і О.Гончара //Магія художнього слова Олеся Гончара: Матеріали VІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Гончарівські читання». – Одеса: ПНПУ ім. К.Д. Ушинського, 2012. – С.3-7.

7. Гуменний М.Х. Проза О.Бальзака: соціологічний аспект //Міфологія як предтеча філософського знання: збірник наукових праць. – Одеса: ПНПУ ім. К.Д.Ушинського, 2012. – С.16-19.

8. Гуменний М.Х. Проза А. Барбюса і О. Гончара: своєрідність художніх систем // Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка: філологічні науки. – Кам’янець-Подільський: «Оіюм», 2010. – С.135-146.

9. Гуменний М.Х. Філософія стоїцизму в антивоєнних романах А. Барбюса і О. Гончара. Вибрані праці. – Харків: Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна.

10. Гуменний М.Х. Авторська свідомість А. Барбюса, Е. Ремарка та О. Гончара в моделюванні картини світу // Українська література в контексті світової літератури. – Одеса, 2014.

11. Гуменний М.Х. А. Барбюс і О. Гончар: домінанти художньої манери антивоєнного роман // Історико-літературний журнал. – 2010. – №18.

12. Гуменний М.Х. Діалектика публіцистичності і художності в антивоєнних романах О. Гончара // Магія художнього слова Олеся Гончара: Матеріали V регіональної студентської науково-практичної конференції «Гончарівські читання». – Одеса: ПНПУ ім. К Д. Ушинського, 2010.

13. Гуменний М.Х. Західний антивоєнний роман і проза О. Гончара: константи історичної правда // Магія художнього слова Олеся Гончара: Матеріали VI регіональної студентської науково-практичної конференції «Гончарівські читання». – Одеса: ПНПУ ім. К Д. Ушинського, 2011.

14. Гуменний М.Х. Романи Ф. Моріака та Р. Роллана: філософський і соціальний аспекти // Українська культура XX-XXI століття: екзистенційний, компаративний та ґендерний аспекти. – Одеса: ПНПУ ім. К. Д. Ушинського, 2011. – С. 5-7.

15. Гуменний М.Х. Пафос реального гуманізму (А. Барбюс, Е. Ремарк, О. Гончар) //Виховання і культура: міжнародний науково-практичний журнал. – 2011. – №4. – С. 36-40.

16. Гуменний М.Х. Езотеричний феномен А. Барбюса, Е. Ремарка і О. Гончара // Магія художнього слова Олеся Гончара: Матеріали VII регіональної студентської науково-практичної конференції «Гончарівські читання». – Одеса: ПНПУ ім. К Д. Ушинського, 2012.

17. Гуменний М.Х. Поетикально-етичний аспект антивоєнних романів А. Барбюса, Е. Ремарка і О. Гончара // Виховання і культура: міжнародний науково-практичний журнал. – 2012. №2-3. – С. 16-21.

18. Гуменний М.Х. Трагедії Расіна «Федра» і «Андромаха»: міфологічна парадигма // Українська культура XX-XXI століття: екзистенційний, компаративний та ґендерний аспекти. – Одеса: ПНПУ ім. К. Д. Ушинського, 2012. – С. 6-8.

19. Гуменний М.Х. Роман Ф.Моріака «Тереза Дескейру» в контексті європейської літератури // Українська культура XX-XXI століття: екзистенційний, компаративний та ґендерний аспекти. – Одеса: ПНПУ ім. К. Д. Ушинського, 2014. – С. 152 – 158 .