14-15 березня 2024 р. відбулася 1 Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Історична, краєзнавча та літературна Одещина». Конференція зібрала учасників з Одеси, Полтави та Миколаєва.
Пленарне засідання почалося з вітального слова ректора Університету Ушинського професора Андрія Красножона. Учасників конференції привітали також проректор з наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професор Василь Фазан, декан факультету історії та географії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка доцент Юрій Вільховий, декан історико-філологічного факультету Університету Ушинського доцент Олена Кон, завідувач кафедри історії України та спеціальних історичних дисциплін ОНУ імені І. І. Мечникова професор Олена Бачинська.
Після офіційного відкриття конференції розпочалися засідання по секціях, де учасники презентували свої доповіді. Особливу зацікавленість та жваве обговорення викликали доповіді, присвячені темам козацтва в монументальних композиціях 1950-1980-х рр. (Юрій Присяжнюк, ОНУ імені І. І. Мечникова), маловідомим аспектам формування колекцій музею Полтавського губернського земства (Руслан Супруненко, ПНПУ імені В. Г. Короленка), історико-краєзнавчим дослідженням в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка (Світлана Дементій, ПНПУ імені В. Г. Короленка), історіографічному аспекту німецького наукового спадку в Одесі (Даниїл Шимко, ПНПУ ім. К.Д. Ушинського), утворенню церковно-парфянських шкіл на Одещині в ХІХ ст. (Ірина Артюх, ПНПУ ім. К.Д. Ушинського). Високий дослідницький рівень та наукову новизну отриманих результатів продемонстрували доповіді к. і. н., доцента Олександра Осипенка (Одеський національний морський університет) та доктора філософії з історії та археології, асистента Вікторії Герасименко (ПНПУ імені К. Д. Ушинського). Молоді вчені, аспіранти та магістри обмінялися не тільки цікавою інформацією, але й надихнулися новими ідеями та векторами майбутніх досліджень в галузі археологічного та історичного краєзнавства.
У підсумковому слові завідувач кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професор Людмила Бабенко та завідувач кафедри історії України Університету Ушинського доцент Олена Сєкерська відзначили користь таких заходів і необхідність їх частішого проведення для обміну думками, новою цікавою інформацією і побажали усім учасникам конференції успіхів та досягнення поставленої у житті мети.
Сподіваємось, що конференція заклала добре підґрунтя для подальшої співпраці науковців Одещини, Миколаївщини та Полтавщини та проведення нових конференцій.