Інформація про міжнародну діяльність університету

Інформація про міжнародну діяльність Університету Ушинського

 

Протягом 2017-2018 навчального року пріоритетними напрямами міжнародної діяльності університету були такі: підготовка фахівців для зарубіжжя; реалізація міжнародних проектів та програм; організація стажування й академічних обмінів викладачів і студентів; проведення міжнародних наукових форумів; здійснення спільних з іноземними партнерами наукових досліджень; участь у конкурсах на отримання грантів; укладання угод про співпрацю; взаємодія з дипломатичними представництвами іноземних держав з питань освітньо-наукового співробітництва тощо.

Університет продовжував роботу в таких міжнародних освітніх та професійних об`єднаннях, як то:

 • Міжнародна асоціація університетів;
 • Шведська національна наукова асоціація;
 • Magna Charta Observatory;
 • Східноєвропейська асоціація університетів;
 • Європейське об’єднання хорових товариств із суспільної діяльності;
 • Міжнародна асоціація педагогічних університетів Центральної та Східної Європи;
 • Таллуарська асоціація університетів;
 • Норвезько-український альянс університетів (NUUA).

У червні 2018 року університет було прийнято до міжнародного Консорціуму українських університетів та Варшавського університету.

У звітний період університетом здійснювалася співпраця з 50  закордонними ЗВО та освітніми організаціями з метою обміну науковою інформацією, підготовки спільних проектів та досліджень, стажування викладачів, організації академічних обмінів.

Університетом було укладено 14 угод та меморандумів про співпрацю з іноземними закладами освіти, зокрема з: Білоруським державним педагогічним університетом імені Максима Танка, Талліннським університетом (Естонія), Агенцією з інвестицій району Баоань (КНР), Харбінським інженерним університетом (КНР), Єреванським державним університетом (Вірменія), Технічним університетом м. Софії (Болгарія), Організацією “Євразійський культурний форум” (Республіка Корея), Близькосхідним університетом (Північний Кіпр), Аріельським університетом (Держава Ізраїль), Університетом Сілезії в Катовіце (Польща), Педагогічним Університетом ім. Національної Комісії з Питань Освіти в Кракові (Польща), Економічним Університетом в Кракові (Польща), Університетом Кеймюнг (Республіка Корея),  Національним університетом Чонбук (Республіка Корея). Університет було прийнято до міжнародного Консорціуму українських університетів та Варшавського університету.

Продовжували роботу освітні науково-інформаційні та культурні центри НАТО (за підтримки Литви), США, Держави Ізраїль, КНР («Інститут Конфуція»), Республіки Кореї. Понад 500 студентів і викладачів мали можливість щотижнево відвідувати заняття з китайської, турецької, корейської мов та івриту на базі університету й майже 1900 слухачів – в університетських філіях, створених у закладах освіти-партнерах. Проведені фестивалі: «Українсько-китайська весна», культур “Міжнародне спілкування: Китай-Україна”, культури мов іврит та ідиш в м. Одесі; відзначено «Міжнародний день Інститутів Конфуція». Відбулося третє засідання Ради Інституту Конфуція другого скликання за участі ректорів Університету Ушинського і Харбінського інженерного університету. Уперше в Україні створено Спілку випускників Інституту Конфуція вишів-партнерів;

Університет виступив організатором відкриття у КНР Українського культурного науково-інформаційного центру на базі Харбінського інженерного університету. Університет брав участь в організації масштабних міжнародних заходів – Міжнародному конкурсі «Міст китайської мови» студентів і слухачів курсів з китайської мови; українсько-ізраїльській акції пам`яті жертв Голокосту; серії круглих столів з питань політики та діяльності НАТО “Наука заради миру і безпеки”; форумах “Каліграфія Кореї”; українсько-китайській презентації “International Іnvesment Forum” тощо.

Підрозділи університету виконували низку міжнародних проектів, у межах реалізації яких проводилися дослідження, науково-практичні конференції, семінари та інші заходи, зокрема:

 • спільно з науковцями Харбінського інженерного університету (Китай) були започатковані спільні дослідження за проектом «Створення ефективної системи моніторингу повітряних об’єктів, які пересуваються на малій висоті» та «Розробка конструкційних матеріалів для корабельної промисловості»;
 • за підтримки міжнародних партнерів з країн ЄС, Ізраїлю, Казахстану, Південноафриканської Республіки, США, Азербайджану та НАТО продовжено роботу над проектами: «Мультисенсорна система для швидкого виявлення небезпечних і шкідливих речовин»; «Створення наносистем на основі оптично контрольованих 3-D масивів із гібридизованих квантових точок»; «Створення сенсорних структур на основі високоорганізованого масиву функціоналізованих нанодротів»; «Розробка оксидних наноструктур та створення біологічних сенсорів нового покоління»; «Вплив текстури на службові властивості матеріалів автопрому»; “Розробка спеціалізованих каталізаторів для виробництва синтетичного палива”; а також: зі створення наноприладів для вивчення і знищення бактерій без використання антибіотиків; з формування важких кластерів; з актуальних проблем навчання інформатики; зі створення матеріалів для реакторів атомних станцій четвертого покоління; з розробки трекових біосенсорів; з відкриття “Українсько-Азербайджанського науково-навчального центру” з досліджень у галузі біонанотехнологій та багатофункціональних наносистем; з моделювання впливу опромінювання на вольфрам у термоядерних реакторах та ін.;

Університет брав участь у виконанні:

 • міжуніверситетського проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання» (скорочено MoPED) від Фонду Еразмус+ К2 (reference number 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP) у складі консорціуму з вишами Іспанії, Польщі, Кіпру та України;
 • нового міжнародного проекту — “Підвищення кваліфікації китайських викладачів-волонтерів” за підтримки Інституту Конфуція (КНР);
 • міжнародного норвезько-українського проекту соціальної адаптації звільнених військовослужбовців, відповідно до якого здійснено перепідготовку за програмою «Менеджмент підприємницької діяльності» 97 військовослужбовців за підтримки  Міністерства оборони України, ОБСЄ та Університету Нурд;
 • українсько-американського проекту «Програма малих стипендій з вивчення англійської мови в Одеській області» (ACCESS) та інших.

Протягом навчального року відбулися візити до університету іноземних делегацій: Талліннського університету (Естонія), Харбінського інженерного університету (КНР), Організації “Євразійський культурний форум” (Республіка Корея), Аріельського університету (Держава Ізраїль), Університету Сілезії в Катовіце (Польща), Педагогічного Університету ім. Національної Комісії з Питань Освіти в Кракові (Польща), Національного університету Чонбук (Республіка Корея), Університету Норд (Норвегія), Освітнього центру  “Pituchim LTD” (Ізраїль), Вільнюського університету (Литва) та ін.     Проведено робочі зустрічі з учасниками делегацій з КНР — Кінгхайської асоціації фотокореспондентів (м. Сінін); Адміністрації міста Шеньчжень і района Баоань; Центру новин Державної комісії Держради КНР (м. Пекін); журналістами провідних китайських мас-медіа.

Університет неодноразово відвідували делегації та представники дипломатичних установ: КНР на чолі з Першим секретарем Посольства Китаю в Україні паном Ван Дацзюнем, за участі Генерального Консула КНР в Одесі пані Чжао Сянжун, віце-консула пані Юй Чжоулінь та ін.; Ізраїльського культурного центру в Одесі на чолі з Першим секретарем Посольства Держави Ізраїль в Україні пані Ілоною Хільковською; Посольства Кореї в Україні за участі Консула Посольства Республіки Корея пана Шин Кю Хо; Посольства США в Україні за представництва Аташе з питань викладання англійської мови Джона Сілвера; Посольства Франції в Україні за участі Аташе з питань наукового та університетського співробітництва пана Сільвена Ріголе. Відбулися робочі зустрічі з представниками консульських установ у м. Одесі, зокрема: Польщі, Румунії, Грузії, Вірменії, Туреччини, тощо.

 

 

Пустая синяя полоска

© 2017 Університет Ушинського