Іноземні викладачі

Робота іноземних викладачів в університеті

 

До викладацької діяльності зі студентами за міжнародними проектами та угодами залучалися понад 50 досвідчених науковців з різних країн світу.

В університеті на постійній основі працювали 6 викладачів-іноземців (з Китаю та Туреччини) і 16 фахівців (з КНР, США, Кореї) здійснювали викладацьку діяльність як волонтери.

Крім того, в науково-комунікативних заходах, у викладанні брали участь іноземні викладачі, провідні фахівці освітніх організацій, представники дипломатичних місій, зокрема з США, КНР, Польщі, Румунії, Латвії, Молдови, Королівства Норвегії, Держави Ізраїль, Грузії, Білорусі, Кореї, Чехії, Австрії, Литви, Латвії, Франції, Японії, Мексики та ін.

Відтак, упродовж року в університеті мали місце відкриті лекції для студентів філологічних і фізико-математичних спеціальностей ізраїльських учених: професора Сіріла Асланова (Єврейський університет, Єрусалім), професорів  Михайла Зінінграда, Ніци Давидович, викладача Олени Пономарьової (Аріельський університет), а також доктора філософії з культурознавства Болеслава Ятвецького.

З вересня в університеті працює стипендіат програми Fellow Державного департаменту США Джої Фордайс, яка викладає англійську мову для студентів і викладачів факультету іноземних мов.

Аташе з питань викладання англійської мови Посольства США в Україні Джоном Сілвером, під час перебування в університеті в жовтні та червні, були проведені майстер-класи для викладачів і студентів факультету іноземних мов.

У жовтні в межах візиту австрійських фахівців до університету відбулася публічна лекція відомого психолога, психотерапевта професора Джоржа Браунстоуна з питань трансференс-фокусованої психотерапії для викладачів, аспірантів та студентів магістратури зі спеціальності «Психологія» соціально-гуманітарного факультету, а також практичних психологів, психотерапевтів медичних та освітніх закладів м. Одеси.

За фінансової підтримки Вишеградського Фонду в жовтні відбулися відкриті лекції професора Національного університету державної служби у місті Будапешті (Угорщина) Тамаша Семлера для студентів політико-правових спеціальностей соціально-гуманітарного факультету.

У листопаді перед слухачами проекту «Access» та викладачами факультету іноземних мов виступив стипендіат міжнародної програмі Fulbright викладач Джек Марголін (США).

У цей же період для студентів, аспірантів психологічних і політико-правових спеціальностей, а також для викладачів соціально-гумнатірного факультету, університетського Центру соціально-гуманітарних досліджень «Політикус» з лекціями щодо проблем боротьби та попередження корупції у вищій школі виступив відомий психолог і психоаналітик із Норвегії Олаф Саксагард.

У жовтні з лекціями з економіки для студентів і слухачів соціально-гуманітраного факультету виступив викладач Універистету Норд (Норвегія) Роман Вакульчук.

У грудні відбувся семінар-нарада викладачів університету з проректором Лос-Анджелеського університету, професором Даніелем Хасідімом з питань міжнародної освіти та започаткування програм паралельного навчання.  

Заступником директора Інституту міжнародних відносин в області культури (м. Штутгарт, Німеччина) Олександром Бурка в межах проекту «CIVIC» для студентів і викладачів університету проведено серію навчальних семінарів з питань побудови громадянського суспільства в Україні, формування навичок мислення методами «мета-пізнання» тощо.

У лютому університет відвідали викладачі польського Університету економіки в м. Бидгощ - Олександр Скалий, директор інституту здоров`я і спорту, Почесний консул Польських Конгресів, а також Єржі Рутковський, президент Кластера “Європа на Сході”, які ознайомили під час семінару-наради викладачів університету з системою практичної підготовки та досвідом працевлаштування випускників вишів.

У березні для студентів художньо-графічного факультету проведено майстер-клас з моделювання та конструювання з текстилю, а також відкриту лекцію з міжнародної освітньої комунікації представниками Державного педагогічного університету Молдови ім. Іона Крянге — кандидатом мистецтвознавства Симак Анною та  викладачем Василем Возіяном.

Для студентів і викладачів факультету музичної та хореографічної освіти були проведені майстер-класи та лекції солістом оперного театру м. Шверін (Німеччина) Ігорем Стороженком у березні; німецьким професором мистецтвознавства Крисом Герделем — у червні.

У квітні студенти і слухачі мали нагоду прослухати серію лекцій викладача норвезького Арктичного університету доцента Барда Борчо Майклсена і взяти участь у практичних заняттях з питань управління проектами, а також організаційних комунікацій.

Викладачі фізико-математичного факультету ознайомилися з латвійським досвідом роботи у сфері підготовки фахівців у галузі дизайна середовища, прикладних інформаційних технологій, менеджменту, інформаційних систем, комп`ютерних технологій, що був презентований    директором програми «Медіабізнес», викладачем Вищої школи менеджменту інформаційних систем Федоровою Оленою (м. Ріга, Латвія).  

Представники ректорату, викладачі фізико-математичного факультету і факультету дошкільної педагогіки та психології взяли участь у презентації програми академічної співпраці, підвищення кваліфікації, стажування, мовної та іншої фахової підготовки в США викладачами Університету Лос-Анджелес професором Хасідімом Даніелем Ор Шаломом і доктором наук із сучасної теорії фізики Ісааком Сольцманом.

На запрошення кафедри політичних наук і права для студентів і викладачів політико-правових спеціальностей виступали: у жовтні — професор Токійського університету (Японія) Кімітака Мацузато з лекціями на тему «Правова освіта Японії та України: компаративний аналіз»; у травні —  директор організації «Womеn In War» доктор Керол Манн (м. Париж, Франція) з питань проблематики гендерної політики сучасності.

Протягом травня для студентів, аспірантів, докторантів і викладачів з лекціями стосовно особливостей системи педагогічної освіти і цікавих підходів до організації професійної підготовки вчителів за кордоном виступали ректори та провідні науковці Ізраїлю, США, Грузії, Молдови, Білорусі, Кореї та Китаю.

За підтримки Чеської агенції розвитку та Посольства Республіки Чехія в Україні для викладачів професором Університету економіки в м. Празі (Чехія) Владімірою Двораковою були проведені семінари на тему «Чеський досвід щодо внутрішнього забезпечення якості у вищій освіті».

З лекцією про сприяння академічній доброчесності в Україні виступила спеціаліст проекту Американських Рад з міжнародної освіти (ACTR/ACCЕLS) Юлія Солодко.

Для студентів і викладачів художньо-графічного факультету проведено низку семінарів з питань сучасного мистецтва: директором Коледжу мистецтв Лондонського університету мистецтва Венді Андерсон (Велика Британія); науковцями Державного педагогічного університету Молдови імені Іона Крянге — деканом факультету образотворчого мистецтва та дизайну Симак Анною, викладачами Цезарою Георгіцею та Людмилою Мокан-Возіян.

У червні викладачі кафедри математики та методики її навчання взяли участь у семінарах, що проводили в університеті колеги з Польщі та Чехії, які працюють над міжнародним дослідницьким проектом щодо вивчення та розробки нових засобів та методів передової педагогічної науки на основі ІКТ, електронного навчання та міжкультурних компетенцій (IRNet), зокрема — Євгенія Трибульська, Ганна Цафранська-Гайдзика, Анджей Цзурек та Барбара Грабовська.

Для викладачів факультету іноземних мов відбувся семінар-тренінг з питань викладання англійської мови, який проводили фахівці з США — Уільям Вульф та Джої Фордайс.

У серпні відбувся семінар з сучасного образотворчого мистецтва для викладачів художньо-графічного факультету, що провели бельгійські співробітники Центру образотворчого мистецтва BOZART (м. Брюссель) — кандидат педагогічних наук Таама Айяд Хаяві та викладач Алі Шахід.


 

Пустая синяя полоска

© 2017 Університет Ушинського