Наукові праці викладачів

 

f

 

k

Зусиллями викладачів кафедри в різні роки було організовано експериментальні майданчики на базі гімназії № 5, юридичного ліцею; проводився психологічний супровід осіб з обмеженими можливостями, організовувалися їхні зустрічі зі здобувачами соціально-гуманітарного факультету, консультування педагогів та практичних психологів Одеси й області.

Наразі кафедра разом з колективом Українського Дитячого Центру «Молода гвардія» плідно працює над проектом «Психологічний супровід психічного здоров`я дітей в рекреаційний період». Зусилля колективу спрямовані на діагностику, розвиток, формування, корекцію, реабілітацію дітей та молоді в рекреаційний період.

УДЦ «Молода гвардія» є творчо-експериментальним майданчиком кафедри для розвитку та апробації інноваційних діагностичних, розвивальних та реабілітаційних психологічних технологій розвитку особистості школярів та збереження їх психічного здоров`я. Проводяться Всеукраїнські та Міжнародні науково-практичні конференції для науковців, що займаються проблемами психічного здоров`я та педагогічних кадрів, що працюють у галузі дитячих рекреаційно-оздоровчих закладів.

Під керівництвом викладачів кафедри здобувачі проходять виробничу та науково-дослідну практику на базі ДП УДЦ «Молода гвардія».Кафедра співпрацює з Інститутом психології Г.С. Костюка, зокрема лабораторією психології творчості (м. Київ), ДП УДЦ «Молода гвардія», Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, факультетом психології Харківського університету ім. В.Н. Каразіна, ДЗ «Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр МОЗ України» (Україна, м. Костянтинівка, Донецька обл.), Департамент дитячих таборів для дітей з особливими потребами (Сполучені штати Америки, Штат Меріленд, м. Балтімор), Академія розвитку освіти (Ізраїль, м. Аріель) та багатьма ЗВО України.

Навчальна робота

Кафедра теорії та методики практичної психології забезпечує підготовку здобувачів вищої освіти на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях за спеціальністю 053 Психологія, а також викладає дисципліни психологічного змісту на інших спеціальностях, за якими здійснюється підготовка фахівців в Університеті Ушинського.


1) ОПП Бакалавр 053 Психологія

Якість освітнього процесу

Результати анкетувань

2) ОПП Магістр 053 Психологія

3) Графік освітнього процесу

4) Навчальний план

5) Графік індивідуальних консультацій викладачів

6) Робочі плани  

7) Програми (дисципліни)

8) Графік роботи завідувача кафедри та лаборантів

9) Анотації вибіркових дисципін

10) Програми практики

Навчальна робота

Кафедра теорії та методики практичної психології забезпечує підготовку здобувачів вищої освіти на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях за спеціальністю 053 Психологія, а також викладає дисципліни психологічного змісту на інших спеціальностях, за якими здійснюється підготовка фахівців в Університеті Ушинського.


1) Графік освітнього процесу

2) Навчальний план.

3) Розклад занять

4) Графік індивідуальних консультацій викладачів

5) Розклад сесії

6) Розклад атестаційних екзаменів

7) Робочі програми

8) Графік роботи завідувача кафедри та лаборантів

9) Бази практики

Контакти

м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 4 (корпус 8), ауд. 109

сайт: www.psy-ushynsky.org.ua

тел.: (048) 705-69-70; (063) 760-69-09; (050) 490-29-11

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Організаційна робота

Організаційна робота на кафедрі здійснюється за такими напрямами:

1. Виховна робота зі студентським колективом. Куратори академічних груп співпрацюють зі студентами на паритетних засадах, організовують різноманітні дорадчі, інформаційні заходи, активно долучаються до просвітницьких і розвивальних загальноуніверситетських та факультетських заходів, проводять бесіди за актуальною для студентської молоді тематикою під час кураторських годин, відвідують гуртожитки та інструктують наступників із питань щодо запобігання розповсюдження у молодіжному середовищі негативних явищ: пияцтва, паління, наркоманії тощо, проводять моніторинг працевлаштування випускників.

2. Профорієнтаційна робота та довузівська підготовка молоді - проводяться профорієнтаційні зустрічі, презентації освітньої програми 053 Психологія, бесіди зі старшокласниками та абітурієнтами, їх батьками, адміністрацією закладів освіти м. Одеси та Одеської області під час проходження різних видів практики (д. психол. н., доц. Фурман А. А., д. психол. н., професор Ситнік С. В., к. психол. н., доц. Цибух Л. М., ст. викл. Кондрицька Г. О. та інші), організуються виступи викладачів у ЗМІ (д. психол. н., проф. Чебикін О. Я., к. психол. н., доц. Поспєлова І. Д., д. психол. н., проф. Вдовіченко О. В.

3. Проведення позанавчальних заходів – залучення студентів до участі в заходах з професійної просвіти Громадського об’єднання «Одеська асоціація професійних психологів», психолого-освітньої майстерні «Скріпка» (керівник: доцент Поспелова І.Д.), а також культурних подій університету та художньої самодіяльності. Також викладачами кафедри щотижня проводяться зустрічі зі здобувачами вищої освіти з обговоренням наукових повідомлень за актуальними практичними темами у психології. Функціонують студентські наукові гуртки«Особистість у сучасному суспільстві: проблеми розвитку та психологічної допомоги» (керівник: професор О. В. Вдовіченко), «Профайлер» (керівник: доцент Косьянова О.Ю.).

4. Організація та проведення всеукраїнських олімпіад зі спеціальності «Психологія», міжнародних та всеукраїнських студентських конференцій, а також тематичних круглих столів, диспутів, консультацій, творчих вечорів, турнірів, семінарів, читань, квестів із проблем психології; видання програм та матеріалів проведених наукових заходів. Кафедрою щороку у квітні проводяться "Дні науки", а також щорічна науково-практична конференція "Актуальні проблеми практичної психології", що відображають наукові дослідження здобувачів-психологів і сприятимуть обміну досвідом молодих учених, магістрів, аспірантів щодо важливих питань практичної психології.

Методична робота

Силабуси, методичні рекомендації


Зміст навчально-методичної роботи кафедри є багатоаспектним, гнучким та відповідає сучасним потребам суспільства і вимогам Міністерства освіти і науки України до змісту вищої освіти.

Працівниками кафедри здійснено значний поступ в навчально-методичному забезпеченні підготовки фахівців спеціальності 053 Психологія за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (науково-освітнім) рівнями. Наразі кафедра має в наявності авторські робочі програми усіх дисциплін з підготовки професійних психологів.

Згідно з тематикою навчальних програм співробітниками кафедри розробляються методичні рекомендації, у яких відображено тематику, зміст, питання для самостійного опрацювання, зразки типових практичних завдань, завдання для самоконтролю знань студентів з усіх навчальних курсів. Методичні рекомендації висвітлюють актуальні напрями науково-дослідних пошукувань і є оригінальними за композиційним та змістовим наповненням.

Сутнісний вміст робочих програм навчальних дисциплін щоразу переглядається викладачами кафедри для його поліпшення і вдосконалення. Співробітниками розробляються, оновлюються та допрацьовуються програми іспитів, коригуються завдання до модульного контролю. Слід відзначити роботу авторів монографій, навчальних посібників, серед яких декілька отримали гриф МОН України: д. психол. н., проф. О. Я. Чебикін, д. психол. н., доц. А. А. Фурман, д. психол. н., професор Ситнік С. В., д. психол. н., проф. О. В. Вдовіченко та інші. Навчальні посібники і підручники відрізняються своєрідністю, цікавими ідеями та актуальним професійно зорієнтованим матеріалом, уперше розробленим представниками кафедри і виданим в Україні.

Наукова робота

Професійний розвиток викладачів

Високий рівень фахової підготовки майбутніх психологів випускової кафедри засвідчує наявність наукових шкіл, організація круглих столів, семінарів, диспутів, участь у різноманітних конференціях. Усі ініційовані науково-практичні заходи проводяться під егідою Одеської асоціації професійних психологів. У межах наукової школи академіка, професора, доктора психологічних наук О. Я. Чебикіна досліджуються проблеми, пов’язані з емоційною регуляцією особистості. У сфері наукових інтересів доцента І. Г. Головської - почуттєва регуляція психологічної взаємодії осіб. Крім того, співробітниками кафедри розробляються проблеми розвитку мисленнєвих операцій (канд. психол. наук, доц. Л. М. Цибух), психологічної готовності до навчання (канд. психол. наук, доц. І. Д. Поспєлова), становлення визначних віх професійної діяльності (доктор психол. наук, професор Ситнік С. В.) та ін.

Старший науковий співробітник, доктор психологічних наук, доцент О. І. Санніков вивчає проблему предикторів вибору і прийняття рішень особистістю: дослідження, вимірювання та прогнозування реалізації концепції варіативного професіоналізму. Наукові інтереси доктора психологічних наук, доцента А. А. Фурмана спрямовані на пошук особистісного способу буття як автономної форми-цілісності екзистенціювання людини через розкриття її смисложиттєвих орієнтирів, котрим притаманна синергійна організація почуттєвих, інтелектуальних, соціокультурних, духовних, естетичних і миследіяльних складників. Доктор психологічних наук, професор О. В. Вдовіченко фокусує свої наукові пошуки на циклічній структурно-процесуальній моделі ризику, що пояснює його сутність, зміст, специфіку та вираженість в онтогенезі особистості. 

Викладачі випускової кафедри плідно опрацьовують колективну тему «Науково-методичні основи практичної підготовки психолога». Проведене теоретико-методологічне дослідження загальних тенденцій становлення особистості психолога у системі фахової підготовки дозволяє використовувати результати пошукувань в удосконаленні навчально-виховної роботи ЗВО, у роботі психологічної служби вишу; діяльності викладачів, організаторів факультетів і відділень з виявлення та розвитку фахового потенціалу особистості психолога.

Кафедра проводить інтенсивну роботу з підготовки кадрів вищої кваліфікації, її професори успішно працюють у спеціалізованій вченій раді з захисту докторських та кандидатських дисертацій за двома спеціальностями:

19.00.01 – загальна психологія, історія психології, 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія. Тематика науково-дослідних робіт на здобуття наукових ступенів кандидатів та докторів психологічних наук охоплює широкий спектр проблем у різних галузях психології. Результати досліджень складають основу для написання монографій за актуальними нині тематиками, які широко використовуються у освітньому процесі з профільних дисциплін кафедри.

Одержані висновки досліджень викладачів кафедри публікуються у провідних фахових виданнях, зокрема у часописі «Наука і освіта». Комплексний підхід до організації теоретичних та експериментальних досліджень дозволив кафедрі теорії та методики практичної психології стати опорною базою для організації та координації наукових досліджень, що здійснюються в Південному регіоні України.

Викладачі кафедри регулярно беруть участь у міжнародних і всеукраїнських наукових та науково-практичних конференціях; разом зі студентами виступають із доповідями й обговорюють актуальні проблеми сучасної психологічної науки на засіданнях студентського наукового гуртка; проходять стажування у ЗВО м. Одеси, України та за кордоном. Кафедра також є базою для проходження стажування викладачами психології відповідних факультетів вишів України.


Професійний розвиток викладачів кафедри теорії та методики практичної психології

Як свідчить безліч досліджень з педагогіки та психології, цікавість студентів до навчання, їх пізнавальна мотивація, успішність оволодіння потрібними для професії компетентностями залежить від професійної майстерності викладачів. Саме тому професійний розвиток викладачів кафедри теорії та методики практичної психології – актуальний аспект їх педагогічно-наукової діяльності.

Професійний розвиток – це набуття викладачами не лише нових знань, умінь та навичок, а й оволодіння новими компетенціями, необхідними для професійної діяльності викладача ЗВО. Це безперервний процес підвищення кваліфікації працівників під час проходження обов’язкового стажування, відвідування різноманітних професійних майстер-класів, тренінгів, участі у семінарах, симпозіумах, конференціях і т. ін.

Професійний розвиток викладачів кафедри теорії та методики практичної психології за останні п’ять років:

onedrive

Науково-педагогічний склад

Професорсько-викладацький контингент кафедри теорії та методики практичної психології відзначається високим рівнем професійної підготовки, до її складу входять 12 штатних співробітників, у тому числі: докторів наук та професорів – 5 осіб, кандидатів наук і доцентів – 5 осіб, викладачів – 2 особи.

Співробітниками кафедри забезпечується викладання фундаментальних та фахових дисциплін, що передбачені навчальними планами: Вступ до спеціальності, Загальна психологія, Практикум з психології, Експериментальна психологія, Соціальна психологія, Психодіагностика, Історія психології, Диференціальна психологія, Методика викладання психології, Психологія управління, Методологічні та теоретичні проблеми психології, Психологія спорту, Основи психологічного консультування, Юридична психологія, Основи психологічного тренінгу, Політична психологія, Профорієнтація та профвідбір, PR, Основи психотерапії, Психологія вищої освіти та інші. Кафедра опікується підготовкою профільних спеціалістів із напрямів: «Психологія кризових станів та переживань», «Дитяча психологія», «Психологічний супровід бізнесу», «Сімейна психологія», «Юридична психологія».

Заняття із психологічних дисциплін проводяться викладацьким складом кафедри на соціально-гуманітарному факультеті за спеціальністю 053 Психологія, а також у інших структурних підрозділах університету.

sannikov

САННІКОВ ОЛЕКСАНДР ІЛЛІЧ

SANNIKOV OLEKSANDR

pdf

ORCID ID: 0000-0002-6743-0182

Researcher ID: I-5165-2018

Google Scholar profile: Link

Посада: професор кафедри теорії та методики практичної психології

pospelova

ПОСПЕЛОВА ІРИНА ДОНАТАСІВНА

POSPELOVA IRYNA

pdf

ORCID ID: 0000-0001-8802-475X

Google Scholar profile: Link

Посада: доцент кафедри теорії та методики практичної психології

koval

КОВАЛЬ КАТЕРИНА ІГОРІВНА

KOVAL KATERYNA

pdf

ORCID ID: 0000-0002-8182-6888

Google Scholar profile: Link

Посада: старший викладач кафедри теорії та методики практичної психології

golovska

ГОЛОВСЬКА ІРИНА ГЕОРІЇВНА

GOLOVSKA IRYNA

pdf

ORCID ID: 0000-0002-8454-6232

Посада: доцент кафедри теорії та методики практичної психології

vdovidchenko

ВДОВІЧЕНКО ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА

VDOVICHENKO OKSANA

pdf

ORCID ID: 0000-0003-0430-2295

Google Scholar profile: Link

Посада: декан соціально-гуманітарного факультету

kosyanova

КОСЬЯНОВА ОЛЕНА ЮРІЇВНА

KOSIANOVA OLENA

pdf

ORCID ID: 0000-0001-9532-9981

Google Scholar profile: Link

Посада: доцент кафедри теорії та методики практичної психології, завідувачка лабораторії загальної, спеціальної та медичної психології

sytnik

СИТНІК СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА

SYTNIK SVITLANA

pdf

ORCID ID: 0000-0001-5875-919X

Google Scholar profile: Link

Посада: завідувач кафедри теорії та методики практичної психології 

chebikin

Чебикін Олексій Якович

Oleksiy Chebykin

pdf

ORCID ID: 0000-0001-7905-2708

Google Scholar profile: Link

Посада: професор кафедри теорії та методики практичної психології, академік НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України

ilnicka

ІЛЬНИЦЬКА ЛАРИСА АНАТОЛІЇВНА

ILNYTSKA LARYSA

pdf

 

ORCID ID:  0000-0002-7945-8051

Google Scholar profile: Link

 

Посада: старший викладач кафедри теорії та методики практичної психології

Сторінка 1 із 4

 

Пустая синяя полоска

© 2024 Університет Ушинського
https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-mahjong-gacor.html https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-luar-negeri.html https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-gacor-online.html https://simkatmawa.ubt.ac.id/V2/app-web/page/produk/demo-pragmatic/ https://sisdata.unpak.ac.id/uploads/sgacor/ https://ee.itk.ac.id/data/
https://slot-bonanza-terpercaya.powerappsportals.com/