Контакти

Адреса: м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 34.

Тел.: 732-46-69

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Організаційна робота

Організаційна робота на кафедрі здійснюється у таких напрямках:

  1. Робота над формуванням позитивного іміджу кафедри.
  2. Оновлення та модернізація інформаційно-комунікативної бази кафедри.
  3. Організація висвітлення результатів діяльності кафедри на інформаційних стендах і в мережі Інтернет.
  4. Участь у засіданнях кафедри, нарадах, методичних семінарах з обговорення актуальних наукових проблем.
  5. Організація та проведення Всеукраїнських студентських наукових олімпіад та конкурсів наукових робіт.
  6. Підготовка та проведення методичних, науково-методичних семінарів і конференцій.
  7. Робота в науково-методичних та інших комісіях університету та його структурних підрозділах.
  8. Робота з видання наукових і науково-методичних збірників, підготовка до друку матеріалів конференції.
  9. Підготовка ліцензійних та акредитаційних справ з напрямів підготовки і спеціальностей.
  10. Участь співробітників кафедри у роботі експертних рад, комісій, робочих груп, спеціалізованих радах із захисту дисертацій.
  11. Організація співпраці з кафедрами, які викладають навчальні дисципліни, що забезпечують освітній процес кафедри.
  12. Керівництво студентськими науковими гуртками, проблемними групами.
  13. Організація та проведення профорієнтаційного заходу.
  14. Участь у підготовці і проведенні заходів на рівні факультету або університету.
  15. Виконання обов’язків куратора (наставника) академічної групи.
  16. Проведення організаційно-виховних годин в групі з певних тем.
  17. Організація, підготовка і проведення тематичних вечорів зі студентами.
  18. Забезпечення участі студентів у культурно-масових заходах, які проводяться іншими організаторами на факультеті чи в університеті.
  19. Організація і відвідування студентами вистав, концертів, інших культурно-просвітницьких заходів.
  20. Організація просвітницької роботи з інформування студентів щодо проведення Всеукраїнських та Міжнародних програм, конкурсів, благодійних акцій тощо.
  21. Підготовка, організація і проведення творчих конкурсів серед студентів.
  22. Робота з активом академічних груп, індивідуальна виховна робота зі студентами груп, студентами, які проживають у гуртожитках.
  23. Проведення інформаційних оглядів, тематичних бесід, присвячених вшануванню пам’яті історичних подій, визначних дат та відомих особистостей.
  24. Проведення заходів із запровадження у студентському середовищі здорового способу життя.
  25. Підвищення духовного та культурно-освітнього рівня студентської молоді.
  26. Проведення заходів з дотримання студентами законодавства України, морально-етичних норм поведінки як в університеті, так і за його межами.

Профорієнтаційна робота та довузівська підготовка молоді– проводяться профорієнтаційні зустрічі (студенти старших курсів, під час педагогічної практики), бесіди зі старшокласниками та абітурієнтами навчальних закладів м. Одеси та Одеської області . 

Навчальна робота

Перелік навчальних дисциплін

Вибіркові дисципліни

Колектив кафедри германської філології та методики викладання іноземних мовпостійно працює над удосконаленням змісту та форм і методів навчання, регулярно оновлюється зміст теоретичних та практичних курсів з урахуванням сучасних підходів до аналізу мовних явищ і технологій навчання іноземних мов та результатів наукових досліджень викладачів кафедри. Фахівцями кафедри здійснено значну роботу з навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців014 Середняосвіта. Мова і література (англійська).Зусилля кафедри знаходять своє втілення в авторських нормативних і спеціальних курсах, робочих програмах нових курсів, які розроблені і читаються студентам протягом усіх років навчання.

Фахівці кафедри розробляють методичні рекомендації, в яких відображено тематику лекцій та практичних занять, завдання для самостійного опрацювання матеріалу для студентів з усіх навчальних дисциплін,а також навчальні посібники, монографії, довідники, словники.Навчально-методичніматеріали є доступними для студентів як у друкованому, так і в електронномувигляді, інформаціянаявна на сайтівипусковоїкафедри в мережіІнтернет.

На базі робочих програм навчальних дисциплін викладачі кафедри розробляють матеріали для державних іспитів та вступних випробувань абітурієнтів, матеріали модульного контролю, дидактичні матеріали для підсумкового контролю.


Освітньо-професійні програми “Середня освіта (Мова і література (англійська))”


Обговорення проєктів ОПП:

Шановні учасники освітнього процесу, роботодавці, випускники! 
Ваші пропозиції та зауваження щодо змісту освітніх програм можна залишити
  

у Google Формах для пропозицій наданих нижче  

або відправити електронною поштою за адресою germfil.inyaz@gmail.com 

 

1.1. Обговорення проєкту ОПП “Середня освіта (Мова і література (англійська))” першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: 

- Проєкт програми

- Google Форма для пропозицій

 

1.2. Обговорення проєкту ОПП “Середня освіта (Мова і література (англійська))” другого (магістерського) рівня вищої освіти: 

- Проєкт програми

- Google Форма для пропозицій

Наукова робота, міжнародна діяльність

Науково-практичні семінари кафедри

Науково-методичні семінари 2021-2022

Всеукраїнська студентська наукова конференція

«Актуальні проблеми лінгвістичних та методичних досліджень іноземних мов: когнітивно-комунікативна парадигма»

word


Високий професійний рівень викладання фахових дисциплін досягається також завдяки систематичній плідній науково-дослідній роботі викладачів, підвищенню рівня їхньої науково-теоретичної та методичної підготовки. Основні напрями науково-дослідної роботи кафедри – дослідження в галузі германської філології та методики викладання іноземних мов.

Результати наукових досліджень представлено у публікаціях у наукометричних виданнях (WEB of Science, Scopus, ERIC, Index Copernicus International), у фахових виданнях України та у зарубіжних періодичних виданнях, вони виступають основою для написання навчальних посібників та монографій. Викладачі кафедри беруть активну участь у наукових конференціях в Україні та за кордоном, міжнародних семінарах, форумах, тренінгах та майстер-класах. За останні п’ять років (починаючи з 2018р.) співробітниками кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов біло підготовлено понад 15 публікацій, які входять до  науковометричних баз даних WEB of Science та Scopus, а також понад 200 наукових та науково-методичних праць.

На базі кафедри щорічно сумісно з Аріельським університетським центром в Самарії (Аріель, Ізраїль) проводиться Міжнародний форум «Сучасні тенденції в педагогічній освіті та науці України та Ізраїля: шлях до інтеграції», науково-практичні конференції для молодих вчених, молодіжні наукові форуми, майстер-класи для викладачів, функціонує науково-методичний семінар, де викладачі виступають з доповідями, обговорюють сучасні проблеми викладання англійської мови в вищій школі та філології.

Фахівці кафедри проводять плідну роботу з рецензування навчальних посібників, авторефератів кандидатських дисертацій, виступають офіційними опонентами під час захисту кандидатських дисертацій. Завідувач кафедри професор Єременко Тетяна Євстафіївна є членом спеціалізованої вченої ради.

На кафедрі працюють проблемні групи (керівники: к.філол.н., проф. Т.Є. Єременко, к.п.н., доц. О.М. Трубіцина, к.філол.н., доц. І.А. Жаборюк, к.філол.н., доц. А.І. Демчук, к.п.н., доц. Г.В. Мельниченко, к.п.н., доц. І.О. Лук’янченко, к.п.н., доц. К.І. Зайцева, к.п.н., доц. О.М. Геркерова, к.п.н. О.О. Негрівода), які об’єднують обдарованих студентів за інтересами, залучаючи їх до професійно-орієнтованої науково-дослідної діяльності. Результати наукових розробок студентів проходять апробацію на наукових конференціях різних рівнів (міжнародні, всеукраїнські, регіональні).

З 2017 р. при кафедрі германської філології та методики викладання іноземних мов працює лабораторія когнітивних і комунікативних досліджень під керівництвом

завідувача кафедри кандидата філологічних наук, професора Т.Є. Єременко. До складу лабораторії входять: к.п.н., доц. О.М. Трубіцина, к.філол.н., доц. І.А. Жаборюк, к.п.н., доц. Г.В. Мельниченко, к.п.н., доц. І.О. Лук’янченко, к.філол.н., доц. А.І. Демчук, к.п.н., доц. К.І. Зайцева, к.п.н., доц. О.М. Геркерова, к.п.н. О.О. Негрівода. Основною її метою є організація науково-дослідницької діяльності викладачів кафедри, науково-методичне вдосконалення освітнього процесу, зокрема, концептуальне оновлення змісту фахових та професійно орієнтованих дисциплін підготовки майбутнього вчителя англійської мови у руслі когнітивно-комунікативної парадигми. Діяльність лабораторії спрямована на підвищення якості наукової роботи, що проводиться професорсько-викладацьким складом кафедри; забезпечення підвищення кваліфікації співробітників кафедри та поліпшення професійної підготовки молодих спеціалістів (студентів та аспірантів) через їх включення в спільну науково-дослідну роботу (участь у конференціях з публікацією результатів роботи, публікація спільних наукових статей, підвищення рівня курсових, кваліфікаційних та дисертаційних робіт), наукове консультування викладачів, аспірантів, магістрантів з актуальних питань когнітивних і комунікативних досліджень. Наукова діяльність лабораторії здійснюється у межах двох напрямів, як-от вивчення мови у руслі когнітивно-комунікативної парадигми та фахове навчання іноземних мов у вищій школі у руслі комунікативно-когнітивного підходу. Співробітники лабораторії активно впроваджують результати досліджень у освітній процес підготовки студентів зі спеціальності 014 Середня освіта. Мова і література (англійська).

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов завжди відкрита для наукового співробітництва.

Міжнародна діяльність

Кафедра тісно співпрацює з Ізраїльським культурним центром (м. Одеса) при підтримці посольства Держави Ізраїль в Україні (керівник – викладач кафедри Слободянюк Г.А.), проводить спільні конференції як в Україні, так і в Ізраїлі.

Не менш продуктивною є співпраця з Посольством США в Україні, зокрема відділом Департаменту освіти США. Викладачі кафедри разом з американскькими колегами організовують семінари для викладачів та студентів, викладають безкоштовно англійську для підлітків з малозабезпечених сімей в рамках міжнародної програми “AccessMicroscholarshipProgram”. Студенти мають можливість спілкуватися з носіями мови (дипломованими викладачами), які проводять заняття та розмовні клуби; беруть активну участь у різних конкурсах, організованих за підтримки відділу Департаменту освіти США.

Академічна мобільність

Доцент О. М. Геркерова є учасницею грантового проєкту за підтримки Аріельського університету «Kaleidoscope of human qualities» as a way of promotion and preservation of national memor» з 01.09.2022 по 31.08.2023.

Загальні відомості

Новини

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов забезпечує фахову підготовку зі спеціальності 014 Середня освіта. Мова і література (англійська) за відповідними освітніми програмами першого (бакалаврський) та другого (магістерський) рівнів вищої освіти. Підготовка передбачає денну та заочну форми навчання.

З 1993 року кафедру очолює кандидат філологічних наук, професор Єременко Тетяна Євстафіївна, відмінник освіти України, нагороджена Почесною відзнакою губернатора Одеської області.

Професорсько-викладацький склад кафедри успішно здійснює підготовку студентів, дбає про удосконалення навчально-методичної бази підготовки зі спеціальності 014 Середня освіта. Мова і література (англійська), актвно залучає студентів до участі у науково-дослідній роботі. Кафедрою проводяться науково-практичні студентські конференції, молодіжні форуми, наукові семінари, конкурси, публікуються матеріали наукових досліджень студентів окремо та у співавторстві з викладачами.

Колектив кафедри підтримує контакти з іноземними фахівцями. На кафедрі у різні роки працювали спеціалісти з США. Викладачі кафедри є членами Міжнародної асоціації викладачів англійської мови як іноземної в Україні (IATEFL в Україні).

Усі викладачі кафедри – досвідчені професіонали, більшість з яких працюють в університеті вже багато років. Вони регулярно проходять стажування у вищих закладах освіти м. Одеси та за кордоном, з метою обміну професійним досвідом відвідують заклади вищої освіти США, Туреччини, Ізраїлю, Китаю.

При кафедрі функціонує лабораторія когнітивних і комунікативних досліджень, аспірантура зі спеціальності 10.02.04 – германські мови, кафедральна бібліотека, яка містить літературу з лінгвістики і методики навчання англійської мови. Кафедра германської філології і методики викладання іноземних мов є базою для проходження стажування викладачів іноземних мов вищих закладів освіти України.

Працевлаштування не є проблемою для випускників спеціальності 014 Середня освіта. Мова і література (англійська). Більшість з них працюють у середніх навчальних закладах Одеси та області (як-от гімназія № 2, Маріїнська гімназія, Чорноморський ліцей, ЗОШ № 117, 121, тощо), на курсах іноземних мов, інші щорічно поповнюють ряди науково-педагогічних працівників вищих закладів освіти, серед яких Одеський національний політехнічний університет, Одеський державний аграрний університет, Одеський національний морський університет, Одеська державна академія будівництва та архітектури, Одеська національна академія харчових технологій тощо.

Навчальний процес випускової кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов зорієнтований на забезпечення відповідного рівня фахової підготовки майбутнього вчителя англійської мови, здатного до полікультурного функціонування в умовах глобалізації та участі у міжнародному співробітництві.

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов на основі договорів про співпрацю, а також на основі загальноуніверситетських угод здійснює міжнародне співробітництво через науково-творчу співпрацю із зарубіжними

навчальними закладами (як-от Аріельським університетським центром в Самарії (Аріель, Ізраїль)).

Новини

Підсумкова конференція

Робоча зустріч фокус груп ОПП «Середня освіта (Англійська мова і зарубіжна література)» другого (магістерського) рівня вищої освіти та ОПП «Середня освіта (Мова і література (англійська))» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 014.02 Середня освіта (Мова і зарубіжна література (англійська))

Тема: "Академічна доброчесність у навчальному закладі"

Кураторська година за темою: «Політика університетів із запобігання академічного плагіату»

У рамках «Тижня академічної доброчесності» викладачами кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов було проведено різноманітні заходи.

Підсумкова конференція з виробничої (асистентської з англійської мови та зарубіжної літератури) практики здобувачів вищої освіти

Відбулася онлайн-зустріч з учнями 10-11 класу Комунального закладу загальної середньої освіти "Щербанський ліцей"

Проведена презентація вибіркових дисциплін для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Середня освіта (Англійська мова і зарубіжна література)» на 2024-2025 н. р.

Представлені вибіркові дисципліни для здобувачів 1 (бакалаврського) рівня

Підсумкова конференція з виробничої (асистентської з англійської мови та зарубіжної літератури) практики

Робоча зустріч з обговорення питань підготовки проектів ОПП «Середня освіта (Англійська мова і зарубіжна література)» другого (магістерського) рівня вищої освіти та ОПП «Середня освіта (Мова і література (англійська))» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 014.02 Середня освіта (Мова і зарубіжна література (англійська))

Відбувався захист магістерських робіт здобувачів вищої освіти 2 року навчання

Підсумкові конференції

Конференція з переддипломної практики зі здобувачами вищої освіти

Нагородження з нагоди Дня науки

Захист кваліфікаційних (курсових) робіт з основної іноземної мови та методики її викладання здобувачами спеціальності 014.021 Середня освіта (Англійська мова та література)

Лекція-круглий стіл “Modern Teacher in Ukraine and Israel: challenges and perspectives”

Онлайн-зустріч з учнями 11-го класу Одеського ліцею №17 Одеської міської ради

Зустріч зі стейкголдерами з приводу обговорення та внесення пропозицій до ОПП «Середня освіта (Англійська мова і зарубіжна література)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

Проведено заняття з методики викладання іноземних мов на курсах підвищення кваліфікації фахівців

Подяка за співпрацю

Підсумкові конференції за результатами проходження виробничої практики зі здобувачами вищої освіти 1 року навчання за другим (магістерським) рівнем

Розширене засідання кафедри педагогіки

Обговорення  Проєкту стандарту вищої освіти зі спеціальності 014 «Середня освіта» на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти.

Робоча зустріч з обговорення проєкту Стандарту вищої освіти другий магістерський рівень вищої освіти 01 Освіта/Педагогіка

Проведено профорієнтаційний захід

Тиждень академічної доброчесності для здобувачів освіти ОПП «Середня освіта (Мова і література (англійська))»

Гостьова лекція «Специфіка викладання іноземної мови у ЗВО»

Робоча зустріч з обговорення питань підготовки проекту ОПП «Середня освіта (Мова і література (англійська))» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.02 Середня освіта (Мова і зарубіжна література (англійська))

Гостьова лекція доцента кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов І. О. Лук’янченко «Англійська мова для академічних цілей: написання наукової статті» для здобувачів освіти Одеського державного аграрного університету

Гостьова лекція-тренінг «Тайм-менеджмент – навчись керувати своїм часом»

Робоча зустріч з обговорення питань підготовки проекту ОП «Середня освіта (Мова і література (англійська))» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.02 Середня освіта (Мова і зарубіжна література (англійська))

Нагороджено почесними грамотами

Звіт про нараду робочої групи ОП «Середня освіта (Мова і література (англійська))» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 014 Мова і література (англійська)

Проведено лекцію за участю запрошеного лектора Грєма Джонса – директора London School of English на тему “21st century English” для здобувачів вищої освіти факультету іноземних мов

Геркерова О.М. провела відкриту онлайн-лекцію на тему «Кабалістичні образи у поезії ізраїльської поетеси Зельди» для студентів вищих навчальних закладів Дніпра та Одеси

Геркерова О. М. взяла участь у обговоренні проблем вищої освіти в проекті «Золота середина» на 7 каналі

15 листопада у місті Дніпро відбулася унікальна культурно-освітня подія

40 студентів факультету іноземних мов отримали сертифікати від Північно-Іллінойського Університету (США)

Здобуття грамоти «За креативний підхід до аналізу емпіричного матеріалу» у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Германські мови (англійська)»

Кадровий склад

Освітній процес на кафедрі германської філології та методики викладання іноземних мов забезпечують 11 науково-педагогічних працівників.

Науково-педагогічний склад кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов забезпечує викладання теоретичних та практичних курсів, керівництво курсовими роботами та кваліфікаційними роботами магістрів, виробничою (педагогічною) та виробничою (асистентською) практиками, а також переддипломною практикою. Робота здійснюється кваліфікованими фахівцями належного рівня. Заняття проводяться викладацьким складом кафедри на факультеті іноземних мов.

ЄРЕМЕНКО ТЕТЯНА ЄВСТАФІЇЇВНА

YEREMENKO TETYANA

кандидат філологічних наук, професор 

pdf

ORCID ID: 0000-0003-2840-8465

Google Scholar profile: https://bit.ly/3qb3hN1

Посада: завідувачка кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов

ЖАБОРЮК ІРИНА АНАТОЛІЇВНА

IRYNA ZHABORUKE

кандидат філологічних наук, доцент

pdf

ORCID ID: 0000-0002-9479-4029

Посада: доцент кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов

ТРУБІЦИНА ОЛЬГА МИХАЙЛІВНА

TRUBITSYNA OLHA

кандидат педагогічних наук, доцент

pdf


ORCID ID: 0000-0001-7830-2576

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?user=VVPDpFIAAAAJ&hl=uk

Посада: доцент кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов

МЕЛЬНИЧЕНКО ГАЛИНА ВОЛОДИМИРІВНА

MELNYCHENKO HALYNA

кандидат педагогічних наук, доцент

pdf

 

ORCID ID: 0000-0002-6895-0999

Google Scholar profile:

https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=YAfr6ooAAAAJ&scilu=&scisig=AMD79ooA

Посада: доцент кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов

ДЕМЧУК АНГЕЛІНА ІВАНІВНА

DEMCHUK ANGELINA

кандидат філологічних наук, доцент

pdf

ORCID ID: 0000-0003-0894-1684

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?user=oMWraVYAAAAJ

Посада: доцент кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов

ЛУК’ЯНЧЕНКО ІРИНА ОЛЕГІВНА

LUKYANCHENKO IRYNA

кандидат педагогічних наук, доцент

pdf

ORCID ID: 0000-0003-4762-0736

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=DnADILoAAAAJ

Посада: доцент кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов

ЗАЙЦЕВА КАТЕРИНА ІВАНІВНА

ZAITSEVA KATERYNA

кандидат педагогічних наук, доцент

pdf

Google Scholar profile:

https:scholar.google.com.uacitations?view_op=list_works&gmla=&user=BHTX 0gcAAAAJ

Посада: доцент кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов

Zelena

ЗЕЛЕНА ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА

ZELENA INNA

кандидат педагогічних наук, доцент

pdf

ORCIDID: 0000-0001-5307-9179

Google Scholar profile: https://scholar.google.com/citations?hl=uk&user=PTDm0QMAAAAJ

Посада: доцент кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов

ГЕРКЕРОВА ОЛЕКСАНДРА МИХАЙЛІВНА

GERKEROVA OLEXANDRA

кандидат педагогічних наук, доцент

pdf

ORCID ID: 0000-0002-7449-6112

Google Scholar profile: https://bit.ly/3r7bBi3

Посада: доцент кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов

НЕГРІВОДА ОЛЕНА ОЛЕКСІЇВНА

NEGRIVODA OLENA

кандидат педагогічних наук, викладач

pdf

ORCID ID: 0000-0003-2527-9725

Google Scholar profile:

https://scholar.google.com.ua/scholar?start=0&q=%D0%9D%D0%B5%D0%B3%D1%80%D1%96%D0%B2 %D0%BE%D0%B4%D0%B0+%D0%9E.%D0%9E&hl=ru&as_sdt=0,5

Посада: викладач кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов

Boshkov

БОШКОВ АНДРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ

BOSHKOV ANDRII

pdf

Google Scholar profile: https://scholar.google.com/citations?hl=ru&user=88pnN_AAAAAJ&view_op=list

Посада: викладач-стажист кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов


 

Пустая синяя полоска

© 2024 Університет Ушинського
https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-mahjong-gacor.html https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-luar-negeri.html https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-gacor-online.html https://simkatmawa.ubt.ac.id/V2/app-web/page/produk/demo-pragmatic/ https://sisdata.unpak.ac.id/uploads/sgacor/ https://ee.itk.ac.id/data/
https://slot-bonanza-terpercaya.powerappsportals.com/